Šilkmedžiai

Šilkmedžiai

Šilkmedžiai, Baltasis šilkmedis - Medelynas Babtų VaismedžiaiBALTAUOGIS ŠILKMEDIS

Vidutinio ankstyvumo veislė

Augumas. Baltieji šilkmedžiai labai mėgsta šviesą, dirvai nereiklūs. Mėgsta neatviras vietas. Gerai perneša sausras, kadangi turi puikiai išsivysčiusią šaknų sistemą. Šilkmedžio medelį galima formuoti iki ~3-4 m aukščio, nes jie toleruoja genėjimą bei karpymą. Genimi žiemos pabaigoje (kai tik išeina šalnos bei nutirpsta sniegas) ir po derėjimo. Jei yra galimybė galima leisti augti laisvai t.y. negenint.

Uogos. Uogų granulės, panašios į avietės ar gervuogės apyvaisį, labai saldūs bei sultingi, tik beveik balti ar gelsvi, ~1-3 cm ilgio, rutuliški arba kiaušiniški. Šilkmedžių vaisynas 3-4 kartus saldesnis už avietes, jie valgomi švieži, iš jų verdamos uogienės, gaminami kompotai, naudojami konditerijoje, saldžių kepinių įdarams, spaudžiamos sultys, džiovinami. Derėti pradeda 3-4 metais ir dera gausiai bei kasmet. Nuo medžio priskinama 10-15 kg. uogų.

Skynimo laikas. Liepos pirmoje pusėje iki rugpjūčio pab. Pilnai sunokusios uogos krenta nuo medžio, todėl galima pakloti agroplėvelę norint surinkti visas uogas.

Atsparumas. Veislė atspari ligoms ir kenkėjams bei šalčiams. Labai šaltomis ir be sniego žiemomis šiek tiek apšąla šakučių galai ir jauni augalai, tačiau greitai atželia.

 

Atgal į pagrindinį puslapį.

Šilkmedžiai, Juodasis šilkmedis - Medelynas Babtų VaismedžiaiJUODAUOGIS ŠILKMEDIS

Vidutinio ankstyvumo veislė

Augumas. Labai mėgsta šviesą bei šilumą, gerai iškenčia sausras. Dirvožemiui nereiklus, Sodinami pavieniui. Pakantus genėjimui. Šilkmedžiai žydi kasmet ir yra savidulkiai.

Uogos. Uogos juodos, skanios, saldžios, ~1,5-3 cm ilgio, yra vienos didžiausių bei skaniausių iš visų šilkmedžių rūšių. Uogos vartojamos šviežios, tinka perdirbimui. Turi gydomųjų savybių. Derėti pradeda apie 5 metus, dera kasmet ir labai gausiai.

Skynimo laikas. Liepos antroje pusėje iki rugpjūčio pab.

Atsparumas. Atsparus kenkėjams ir ligoms, tačiau mažiau atsparus šalčiams nei baltasis šilkmedis.

 

 

Atgal į pagrindinį puslapį.